Jak zlikwidować cellulit na pośladkach i udach?

Cellulit zwany potocznie „skórką pomarańczową” to problem skóry głównie estetyczny. Jest sprawcą kompleksów milionów kobiet. To przez niego wstydzimy się wyjść na plażę, pójść na basen czy założyć obcisłą sukienkę. Wyglądem przypomina drobne dziurki i zagłębienia w skórze, co wynika z nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej pod skórą. O dziwo, cellulit nie dotyczy jedynie osób otyłych. Posiadają go również osoby szczupłe. 

Problem powstawania „skórki pomarańczowej” jest bardzo złożony i zależy od wielu czynników. W zależności od przyczyn wyróżniamy cellulit wodny, tłuszczowy czy hormonalny. Często nie mamy wpływu na jego powstawanie.

Cellulit dotyczy różnych części ciała. Może pojawić się na ramionach, brzuchu, udach czy pośladkach. Pytając kobiety o ten problem najczęściej mówią, że nie widzą efektów w redukcji cellulitu odnośnie ud i pośladków, mimo podjętych działań. Warto więc zastanowić się jakie metody zastosować na te partie ciała.

Pierwsza kluczowa to zmiana diety i picie dużej ilości wody. Należy wykluczyć z naszego pożywienia wysoko przetworzone produkty, fast foody oraz słodycze. Wprowadzić większą ilość warzyw i owoców. Jest to podstawa, która rozpoczyna zwalczanie „skórki pomarańczowej” od wewnątrz.

bez cellulitu      Następnie zwiększmy naszą aktywność fizyczną, a najlepiej rozpocznijmy regularne treningi. To naprawdę skuteczna metoda, a najlepsze rezultaty otrzymamy łącząc trening aerobowy typu cardio z treningiem siłowym. Wykonujmy ćwiczenia na uda i pośladki. Dobre będą wszelkiego rodzaju wykroki, wymachy czy przysiady.

Kolejne działania to te, które mają bezpośredni wpływ na naszą skórę. Na przykład peelingi. Wykonujmy peeling całego ciała minimalnie dwa razy w tygodniu. Na cellulit idealny będzie ten z dodatkiem kofeiny. Możemy kupić gotowy w drogerii lub samodzielnie przygotować mieszankę fusów kawy, oliwy lub oleju roślinnego. Kofeina ma działanie antycellulitowe i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo do naszej codziennej pielęgnacji wprowadźmy masaż rękawicą podczas kąpieli. Masujmy uda od dołu do góry. Nie bierzmy kąpieli w zbyt gorącej wodzie, gdyż cellulit lubi ciepło.

      Po takich zabiegach warto nałożyć skuteczny krem na cellulit. To bardzo istotny element pielęgnacji, często pomijany gdyż kobiety nie wiedzą jaki krem wybrać. Na rynku mamy duży wybór kremów antycellulitowych. Wybierzmy ten, który ma w swoim składzie naturalne składniki. Zwróćmy uwagę czy zawiera kofeinę, rutynę czy kwas askorbionowy. Powinien być mieszanką ekstraktów roślinnych (np: naturalny krem antycellulitowy Vialise.) Wolny od silikonów, sztucznych barwników oraz emulgatorów, które mają negatywny wpływ na skórę.

      Krem taki ma działanie usuwające toksyny, rozbija przerośnięte lipidy oraz wzmacnia naczynka. Taka codzienna pielęgnacja daje gładką, napiętą, nawilżoną i jedrną skórą oraz pozwala uzyskać dobry efekt niwelowania cellulitu.

Źródło danych: Kremy na cellulit – Zobacz jak tysiące kobiet pokonuje pomarańczową skórkę

Możemy również skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Polecane są bańki chińskie czy terapia laserowa rozbijająca tkankę tłuszczową. Te jednak należą do zabiegów, na które nie każda z kobiet może sobie pozwolić.  Posiadają również szereg przeciwwskazań do zastosowania, co również zmniejsza ilość kobiet mogących z nich skorzystać. Jednakże bywają skuteczne w rozprawieniu się z problemem cellulitu.

Wymienione wcześniej metody gwarantują pozbycie się cellulitu z ud i pośladków kompleksowo i na stałe. Powodują, że zmienia się styl naszego życia i dbania o naszą skórę. Wykonywane wszystkie razem, regularnie pozwalają cieszyć się zdrową i piękną skórą, niemalże w 100 % pozbawioną „skórki pomarańczowej”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *