Jak najskuteczniej wydepilować ciało?

Depilacja laserowa jest coraz bardziej powszechnym zabiegiem, polegającym na nakierowaniu wiązki lasera do mieszka włosowego, co powoduje trwałe uszkodzenie jego macierzy. Depilację laserową poleca się praktycznie na wszystkie obszary owłosionej skóry, uda, łydki, wąsik, ręce, pachy, strefę bikini a nawet skórę głowy u mężczyzn.

Depilacja laserowa – cena uzależniona jest przede wszystkim od renomy salonu, doświadczenia wykonującej zabieg osoby, regionu oraz używanego sprzętu. Zabieg kosztuje średnio od 100 do nawet kilkuset złotych, pamiętajmy jednak iż konieczny jest cykl kilku zabiegów.

Opinie na temat depilacji laserowej są podzielone, warto zapoznać się z opiniami na temat konkretnego salonu, kliniki nim zdecydujemy się na zabieg. Laserowa depilacja jest jednym z coraz popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, dlatego wybór i dostępność miejsc ją oferujących jest coraz większy.

Efekty depilacji laserowej są trwałe po wykonaniu serii średnio 4-6 zabiegów na partię ciała. Między zabiegami wskazana jest 4-6 tygodniowa przerwa.

Przed zdecydowaniem się na zabieg depilacji laserowej w Gdyni (o którym więcej przeczytasz tutaj: http://vectusgdynia.pl/mezczyzni/) warto zwrócić uwagę na przeciwwskazania, do których należą: okres karmienia piersią, ciąża, rozrusznik serca, problemy dermatologiczne skóry takie jak łuszczyca oraz przyjmowanie wszelkiego rodzaju leków fotouczulających.

Usuwanie włosów laserem powinno przebiegać w sposób szybki i bezbolesny. Jeżeli zastanawia Cię usuwanie owłosienia laserem powinna przekonać Cię skuteczność, trwałość oraz rosnąca popularność tej metody depilacji.

Depilacja laserowa – ile zabiegów? Dla trwałego i skutecznego usunięcia owłosienia należy przygotować się na konieczność wykonania serii minimum 4 zabiegów, z odstępami 4-6 tygodniowymi.

Depilacja laserowa – cena? Decydując się na zabieg depilacji laserowej należy przygotować się na wydatek ponad 1000 złotych za jedną partię ciała. Depilacja laserowa to koszt od 100 zł do kilkuset za jednorazowy zabieg, średnia cena to 300 zł a zabieg trzeba powtórzyć minimum 3-4 razy.

Czy depilacja laserowa boli? Zabieg depilacji laserowej reklamowany jest jako całkowicie bezbolesny, należy jednak uwzględnić indywidualne predyspozycje, próg bólu a także przeciwwskazania do depilacji laserowej. Decydując się na zabieg pomimo przeciwwskazań musimy być gotowi na ból oraz skutki uboczne.

Depilacja laserowa a ciąża. Depilacja laserowa w ciąży jest surowo zabroniona, niesie za sobą szereg konsekwencji zdrowotnych dla matki a także ryzyko uszkodzenia płodu.

Największą zaletą laserowego usuwania owłosienia jest długotrwałość tej metody. Jest to najbardziej trwała depilacja. Wykonana w sposób prawidłowy pozwoli nam długie lata cieszyć się gładką skórą.

Depilacja laserowa – jak się przygotować? Przed depilacją laserową należy zadbać o skórę. W ciągu miesiąca poprzedzającego zabieg nie należy opalać się, przyjmować leków fotouczulających, pić wywaru z zioła – dziurawca. Na tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji za pomocą chemicznych środków takich jak kremy czy pianki. Ponadto skóra w dniu zabiegu nie może być podrażniona czy sucha.

Oparzenia po depilacji laserowej nie są częste ale się zdarzają. Ich główna przyczyna to nieprawidłowe przygotowanie się do zabiegu lub niskie kompetencje osoby wykonującej zabieg.

Cały zakres na stronie salonu Clinica Cosmetologica w Gdyni

Comments are closed.