Bezinwazyjnie poprawiona i odmłodzona skóra twarzy – lifting HIFU

Nie jest łatwo pogodzić się z pojawiającymi się oznakami starzenia. Nie dość, że przypominają o nieuchronnym upływie czasu to jeszcze nieestetycznie wyglądają. Do najbardziej znanych, jednak najmniej lubianych oznak starzenia należą zmarszczki.

Do tej pory głównymi metodami walki z pojawiającymi się zmarszczkami były kremy i maseczki. Pomimo, że koszt takich kosmetyków nie jest duży to już wielomiesięczna kuracja może znacząco obciążyć domowy budżet. Należy również dodać, że skuteczność tej metody nie należy do najwyższych, co niejednokrotnie skłania kobiety do poddania się bolesnej i kosztownej operacji.

Na szczęście na rynku medycyny estetycznej pojawiła się kolejna propozycja, która pomogła już wielu kobietom na świecie. Mowa tutaj o Ultraformer III HIFU, który jest zabiegiem, umożliwiającym wykonanie lifting twarzy bez skalpela.

W dużym uproszczeniu urządzenie do zabiegu Ultraformer III wykorzystuje działanie skupionych fal ultradźwiękowych, skierowanych na tkankę. Fale te powodują podniesienie temperatury tkanki, jej obkurczenie i wytworzenie mikroskopijnej wielkości uszkodzeń. Dla przykładu, w skórze wspomniane uszkodzenia sprawiają, że fibroblasty stają się silnie pobudzone i zaczynają produkować większą ilość włókien kolagenowych. Widocznym efektem, po kilku miesiącach jest gładka, jędrna i gęsta skóra.

Bezinwazyjny lifting twarzy – wskazania, efekty i przeciwwskazania

Zabieg w obrębie twarzy może być wykonywany z powodu:
lifting twarzy HIFU

 • widocznych zmarszczek w okolicach oczu, czoła, szyi itd.
 • występowania podwójnego podbródka
 • opadniętych brwi
 • chęci poprawy konturu twarzy i jej kolorytu

 

Ultraformer III może być stosowany zatem w każdym przypadku, w którym stosuje się chirurgiczny lifting twarzy. Z tą jednak różnicą, że zabieg ten jest bezinwazyjny, bezbolesny oraz nie wymaga kilkutygodniowego okresu rekonwalescencji.

 

Stosując bezinwazyjny lifting twarzy można zauważyć znaczącą poprawę jędrności skóry. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, natomiast wiotkie fałdy skóry np. w okolicach szyi zmniejszają się lub całkowicie znikają. Bardzo dużą zaletą zabiegu jest jej bardzo wysoka skuteczność. Zalecana jest jedynie pojedyncza sesja. Po niej należy dać skórze czas na regenerację i wytworzenie wystarczającej ilości kolagenu. Już po 3 miesiącach pojawią się widoczne efekty. Ważne jest, że utrzymują się one około dwóch lat. Zabieg zatem nie musi być często powtarzany, co pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, która zostałaby wydana na kremy i maseczki.

wykonywanie HIFU - obszary na ciele

Do przeciwwskazań do zabiegu Ultraformer III należy zaliczyć, wszelkie stany, które eliminują praktycznie ze wszystkich innych zabiegów kosmetycznych. Należą do nich:

 • zmiany skórne (wirusowe, bakteryjne)
 • choroby nowotworowe
 • ciąża i karmienie piersią

Pomijając te trzy przypadki zabieg Ultraformer III jest niezwykle bezpieczny. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania i pacjentka zaraz po jego zakończeniu może udać się do domu. W niektórych przypadkach pojawia się niewielkie zaczerwienienie skóry, jednak ustępuje ono maksymalnie po kilku godzinach.

efekty HIFUefekty HIFU - twarz

Czy można wykonać lifting ciała za pomocą Ultraformer III?

Wiele osób zastanawia się, czy zabieg jest wystarczająco skuteczny, aby móc ujędrnić skórę brzucha, ud, pośladków itp. Jest to jak najbardziej możliwe, dlatego że długość wnikania fal ultradźwiękowych jest dostosowywana do określonej okolicy ciała. Dla przykładu, głębokość ta będzie większa na skórze pośladków, jednak bardzo mała w okolicach twarzy.

Dzięki temu Ultraformer III może pomóc w redukowaniu wiotkiej skóry w okolicach ramion, brzucha, ud, a nawet pośladków.

Przeczytaj więcej na ten temat na portalu http://niedokrwistosc.net.pl/zabiegi-na-skore/lifting-ciala-nowoczesna-metoda-hifu/

4 Comments

  • ayacha

   zależy w sumie od miasta i gabinetu. w gdańsku hifu mnie kosztowało ok 600 złotych ale mi rozłożyli to na raty, więc też nie było dla mnie problemu ;p wiadomo, nie jest to jakoś bardzo mało, ale wole to niż wstrzyknąć sobie coś dziwnego w twarz albo się naciągać ;p no ale kto co lubi.

   • Honka

    Na prawdę można gdzieś rozłożyć kaszta na raty?
    Ja zapłaciłam ok. tysiąca złotych za kurze łapki i to od razu płatne było.
    Gdzie idą tak na rękę ludziom?
    Czemu tak tanio i jakie są efekty jeżeli za takie pieniądze robią zabiegi?

 1. natalka91

  > Na prawdę można gdzieś rozłożyć kaszta na raty?
  Ja zapłaciłam ok. tysiąca złotych za kurze łapki i to od razu płatne było.

  mozna ale to zalezy wszystko od lekarza tzn. o to czy jemu zalezy zeby pomoc czy na tym by nalapac sie pieniazkow.

  > Gdzie idą tak na rękę ludziom?

  tak na szybko to widze ze jest opcja w takiej cenie w clinica cosmetologica w gdansku. jest tez dopiska ratach.

  > Czemu tak tanio i jakie są efekty jeżeli za takie pieniądze robią zabiegi?

  opinie mają na internecie bardzo dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *