Ostropest plamisty tabletki czy nasiona?

Ostropest plamisty to obecnie często stosowana roślina. Wspomaga ona prawidłowe działanie wątroby, ponieważ zawiera tak zwaną sylimarynę. Substancja ta nie dopuszcza do tego, by toksyczne substancje wnikały do wnętrza komórek wątroby. Co jeszcze warto wiedzieć o ostropeście plamistym i w która forma preparatu z tej rośliny jest najlepsza?

Jak oczyścić jelita? Nasiona ostropestu plamistego często są polecane w przypadku wszelkich chorób wątroby z powodu wspomnianej wyżej właściwości. Ale to nie jedyne możliwe funkcje ostropestu. Oprócz działania ochronnego jest on również wspomagająco jeśli chodzi o wydzielanie żółci. Ostropest sprawdzi się więc również w przypadku spożywania zbyt tłustych potraw. Z drugiej strony należy jednak pamiętać, że tłuste potrawy mogą powodować dolegliwości u osób, które cierpią na tak zwaną kamicę wątrobową. Ostropest może zapobiegać kamicy, jednak należy zachować ostrożność, zwłaszcza jeśli stosuje się to zioło w formie oleju. Olej z ostropestu to jedna z możliwych do spożywania postaci tego środka leczniczego. Olej można stosować wewnętrznie, ale obecnie częściej mówi się o jego właściwościach kosmetycznych. Ostropest w formie oleju można również stosować w przypadku oparzeń. Zobacz artykuł: http://preparaty-oczyszczajace.pl/oczyszczanie-organizmu-z-toksyn-ziolami/

Czy lepiej stosować ostropest w formie tabletek czy też nasion? Wszystko zależy od tego, jaki efekt jest potrzebny oraz to, czy jest się zwolennikiem mniej lub bardziej naturalnych rozwiązań. Tabletki z ostropestu zawierają zazwyczaj nie tylko sproszkowane nasiona, ale również sam wyciąg. Często tabletki mogą być bardziej skuteczne, ale również zawierać różnego rodzaju niezbyt zdrowe wypełniacze. Sproszkowane nasiona ostropestu są pod tym względem o wiele pewniejsze. Takie sproszkowane nasiona można znaleźć między innymi w produkcie Hepa Vitale. Ten preparat można polecić w przypadku, gdy konieczna jest lepsza regeneracja wątroby. Oprócz ostropestu znajdują się tam również babka płesznik oraz czarnuszka siewna. Obydwa zioła wpływają dobrze nie tylko na stan wątroby, ale wykazują pozytywne działanie na całe ciało.

Comments are closed.