Zadbaj o skórę głowy i włosy! 4 najlepsze zabiegi pielęgnujące

Problemy z włosami i skórą głowy mogą pojawiać się ze względu indywidualnych lub genetycznych skłonności organizmu, czasem ustępują wraz z ustaniem stresowych sytuacji lub zmianą pory roku, czasem jednak trzeba radzić sobie z nimi w inny sposób. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele metod określenia genezy problemu, dzięki czemu dobranie skutecznej terapii jest znacznie łatwiejsze i szybsze. Jakie zabiegi wykorzystuje się zatem na wzmocnienie włosów i zmniejszenie ich wypadania?


Jak zdiagnozować problem?

Rozpoznanie dolegliwości i jej przyczyny to dobry krok aby rozpocząć skuteczne leczenie nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia. Najczęściej rekomendowanymi sposobami diagnostyki są badanie Trichogram i Trichoskopia, dzięki którym następuje wzmocnienie cebulek włosów, a często także nawet przyspieszenie porostu włosów. Trichoskopia wykorzystywana jest dla sprawdzenia stanu skóry głowy i włosów, co z kolei jest możliwe dzięki komputerowemu powiększeniu interesujących obszarów i zrobieniu im zdjęć. Badanie Trichogram pozwala na analizę i ocenę stanu włosów poprzez pobranie próbki cebulek lub całych łodyg.

Na czym polega mezoterapia igłowa osoczem?

Ten rodzaj mezoterapii wykorzystuje bogatopłytkowe osocze, będące składnikiem krwi ludzkiej. Jest ono wprowadzane bezpośrednio pod skórę głowy poprzez nakłucia z użyciem igły. Wzmocnienie włosów oraz zahamowanie dalszego ich wypadania to główne efekty, jakie osiąga się dzięki temu zabiegowi. Stan skóry głowy i włosów znacznie się poprawia, zauważalna jest także regeneracja i odżywienie włosa.

Koktajl witaminowy dla włosów

Mezoterapia igłowa koktajlem witaminowym to kolejny rodzaj mezoterapii, który skutecznie pomaga wzmocnić włosy. Witaminy i substancje, które za pomocą nakłuć igłą wprowadza się do głębokich warstw skóry głowy są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta, dzięki czemu efekty mogą być znacznie bardziej zadowalające. Mezoterapia hamuje procesy prowadzące do nadmiernego łysienia oraz wspomaga wzrost włosów.

Mezopen – dla włosów i nie tylko

Jak wzmocnić cebulki włosów i jednocześnie zregenerować skórę? Mezopen pomaga osiągnąć takie rezultaty, a oprócz tego jest także świetnym rozwiązaniem w walce z przebarwieniami i bliznami. Mezopen jest urządzeniem, dzięki któremu za pomocą mikronakłuwania wprowadza się wgłąb skóry głowy korzystne dla niej substancje aktywne. Zabiegi z tym urządzeniem wykorzystuje się również na skórę twarzy lub dekoltu dla rozjaśnienia, ujędrnienia i regeneracji. W przypadku włosów terapia Mezopenem powoduje zwiększenie objętości włosów i hamuje ich wypadanie.

Regeneracja Dermapenem

Dermapen to podłużne urządzenie, wykorzystywane przy przeprowadzaniu zabiegów przeciwstarzeniowych, leczniczych i rozjaśniających. A jak wzmocnić włosy z jego pomocą? Na szczęście, jest to produkt przystosowany nie tylko do twarzy i ciała, ale także do skóry głowy. Dzięki technologii pulsujących igieł pobudza włosy do wzrostu i korzystnie wpływa na regenerację ich struktury oraz zagęszczenie. Dermapen zalecany jest także w przypadku problemów z wypadaniem włosów.

Zapraszamy rownież na darmowe konsultacje odnośnie pielęgnacji skóry głowy w Clinica Cosmetologica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *