Depilacja laserowa – krok po kroku przez zabieg

Depilacja laserowa sprzyja wielu aktywnościom: pływaniu, opalaniu się, noszeniu krótkich spódniczek i sukienek. Czy rzeczywiście zapewnia trwałą gładkość? Jakich efektów można spodziewać się po działaniu lasera?

Depilacja laserem Vecus – najczęstsze pytania
Ile kosztuje depilacja laserem? Koszt depilacji laserem różni się w zależności od obszaru zabiegowego oraz ilości koniecznych zabiegów. Najczęściej to ok. 6 zabiegów.
Czy depilacja laserem boli? Depilacja laserem wiąże się z dyskomfortem, który dla większości pacjentów jest znośny. To jest jednak subiektywnym odczuciem.
Ile trwa depilacja laserem? W zależności od obszaru najczęściej około 15 – 30 minut.
Czy depilacja laserem Vectus jest skuteczna? Depilacja laserem to najskuteczniejsza metoda usuwania włosów.
Czy przed depilacją laserową można się opalać? Nie, co najmniej 4 tygodnie wcześniej nie można się opalać.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE DLA ZAINTERESOWANYCH ZABIEGIEM

Depilacja laserowa ma dobre opinie wśród nie tylko pacjentek, ale też dermatologów. Jest oceniana jako bezpieczna dla skóry i wszystkich narządów wewnętrznych organizmu.

Pacjentki wymieniając najważniejsze cechy zabiegu, najczęściej:

 • Podkreślają, że depilacja laserowa daje nie tylko komfort ciała, ale też psychiki – większą pewność siebie i motywację do życia.
 • Zwracają uwagę na konieczność powtórzeń – od 4-6 zabiegów to niewiele w porównaniu do codziennego golenia maszynką.
 • Cieszą się, że sytuacje takie jak podrażnienia, zapalenie mieszków włosowych czy blizny przechodzą już do przeszłości.
 • Zaoszczędzają czas – koniec z minutami przeznaczonymi na plastry albo wosk do depilacji.
 • Zauważają poprawę w stanie skóry – wystarczy pielęgnować ją odpowiednimi kosmetykami, bez dodatkowego leczenia zranień czy strupów.
 • Doceniają wiedzę i podejście ekspertów, którzy każdego pacjenta traktują indywidualnie, wyjaśniając szczegółowo wszystkie kwestie związane z laserowym usunięciem owłosienia.

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

LASER DO DEPILACJI VECTUS – SKORZYSTAJ I TY

Laser do depilacji Vectus został wybrany przez setki kobiet jako model najbardziej przyjazny i bezpieczny skórze. Jego charakterystyczną cechą jest też wysoka skuteczność, dzięki czemu depilacja laserowa pach, ramion, pośladków czy nóg jest możliwa na każdym typie owłosienia. Nie ma też znaczenia kolor ani rodzaj skóry – chyba, że jest ona świeżo opalona lub przesuszona. W takich przypadkach specjalista musi zrezygnować z zabiegu depilacji laserowej i zalecić inną metodę.Depilacja laserowa bikini.

Przeciwwskazania, które pojawiają się równie często to:

 • ciąża.
 • okres laktacji.
 • stany zapalne skóry – infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybica.
 • nowotwory.
 • skłonność do alergii.
 • skłonność do pojawiania się blizn, siniaków, obrzęków.
 • inne powody określone przez lekarza po osobistej konsultacji.

Głównymi czynnikami sprawczymi lasera Vectus są trzy technologie: Skintel, Advanced Contant Cooling i Photon Recycling. Dzięki nim zabieg jest zindywidualizowany, komfortowy i nie zagrażający zdrowiu. Wspomniane powtórzenia powinny odbywać się w odstępach od 4 do nawet 10 tygodni. Jakość lasera potwierdzono certyfikatem FDA.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? CO ZE ZNIECZULENIEM?

To naturalne, że zastanawiamy się czy depilacja laserowa boli. Ważne jednak, by strach przed reakcją ciała, nie powodował, że odłożymy decyzję na później. Zabieg jest odczuwalny, ale u większości pacjentów nie jest to związane z bólem – jedynie z dyskomfortem. Dyskomfort jest tym większym, im bardziej wrażliwe miejsce podlega depilacji. Stąd depilacja laserowa bikini niesie za sobą największe odczucia.

Jeśli planujemy i chcemy, by laserowa depilacja poprawiła jakość naszego stylu życia, nie bójmy się. Chociaż nie podaje się znieczulenia, odczuwalna siła aktywności głowicy jest indywidualna i może okazać się nieznacząca. Poza tym samo działanie lasera trwa w zależności od miejsca tylko 5-30 minut.

WRASTAJĄCE WŁOSKI – KŁOPOTY STARYCH METODDepilacja laserowa nóg.

Elektryczne depilatory i jednorazowe maszynki sprawiają, że pod skórą widzimy wrastające włoski. Golenie się starymi metodami doprowadza skórę do wysuszenia i ciągłego podrażniania, czego efektem są zatrzymujące się pod skórą włosy – ponieważ są cienkie, nie mogą przebić się na zewnątrz. Następuje ich skręcenie, co widoczne jest na ciele jako czarne kółeczka.

„Depilacja laserowa już po pierwszej dawce gwarantuje zanikanie tego problemu. Uszkodzone zostają macierzyste komórki włosów, a ciało, w tym naskórek, nie jest już w żaden sposób męczone.” – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

DEPILACJA LASEROWA – O CZYM PAMIĘTAĆ PO ZABIEGU?

Depilacja laserowa daje piękny efekt, ale wymaga też pewnych wyrzeczeń:

 • Kilka dni po wyjściu z gabinetu unikamy słońca, sauny i gorących kąpieli w wannie (warto przestawić się na szybki prysznic).
 • Jeśli depilacja laserowa dotyczyła pach – nie stosujemy dezodorantów ani antyperspirantów.
 • Na ok. tydzień rezygnujemy z wizyt na basenie i pływania w chlorowanej wodzie.
 • Zmniejszamy intensywność treningów, tak aby wydzielający się pot nie powodował otarć i podrażnień.
 • Wybieramy dobrą pielęgnację nawilżającą składającą się np. z wyciągów roślinnych, panthenolu.
 • Odrzucamy kosmetyki na bazie sztucznie wytwarzanych substancji typu SLSy, PPGi, formaldehyd.

3 Comments

 1. funkyBańka

  Depilacja laserowa to podobno najlepszy sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia, ale niestety dość drogi co mnie osobiście odstrasza od podjęcia decyzji o zabiegu ;d…

 2. smutałke12

  w moim przypadku niestety depilacja laserowa się nie sprawdziła, ponieważ moja skóra jest mega deilkatna i każdy rodzaj depilacji powoduje u mnie podrażnienia na skórze.. Obecnie korzystam z klasycznej maszynki do golenia i smaruje nogi kremem. Skóra i tak jest czerwona i piecze, ale niestety tak już mam …;./

 3. zadowolona-18

  Napiszę tak: Clinica Cosmetologica w Gdańsku i laser Vectus. Kiedyś również miałam podrażnienia na nogach spowodowane domową depilacją. Laser również powodował podrażnienia, ale z każdym zabiegiem było coraz lepiej. Obecnie już nie muszę golić nóg i tym samym nie mam podrażnień ^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *