Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to nic innego jak upiększający, ale i zdrowotny zabieg złuszczania naskórka. Okazuje się, że ten mechaniczny peeling jest stosowany nie tylko coraz częściej w zakresie kosmetologii, ale właśnie medycyny.

Jak wygląda zabieg?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, bezpiecznym i nieinwazyjnym. Każdorazowy zabieg trwa od kilku minut do godziny w zależności od wybranej partii ciała. Najczęściej stosuje się go na twarzy celem jej ujędrnienia i wygładzenia chociaż zadowalające efekty uzyskuje się także na piersiach, brzuchu, udach czy pośladkach.

Sam zabieg polega na złuszczaniu naskórka przy pomocy specjalnego przyrządu z głowicą, na której osadzone zostały kryształki korundu o właściwościach ścierających bądź opiłki diamentowe – nie co łagodniejsze, wykazujące doskonałe właściwości peelingujące.

Dużą zaletą mikrodermabrazji jest fakt, iż korzystanie ze sprzętu z głowicą złuszczającą zrogowaciały naskórek zawsze przebiega pod kontrolą specjalisty – dermatologa bądź lekarza kliniki medycyny estetycznej. To właśnie on decyduje o głębokości złuszczenia skóry na poszczególnych partiach ciała, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzeń skóry a jedynie pobudzania do jej regeneracji.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi mikrodermabrazji?

Z zabiegów korzystają przede wszystkim osoby, które zauważyły na swojej skórze (głównie twarzy) pierwsze objawy starzenia. To właśnie pierwsze zmarszczki są powodem wykonywania zabiegów najczęściej i trzeba przyznać, że ta metoda odmładzająca sprawdza się wprost rewelacyjnie.

Mechaniczne złuszczanie naskórka tą metodą nadaje się nie tylko do niwelowania zmarszczek. Okazuje się, że mikrodermabrazja z powodzeniem wykorzystywana jest również w celu usuwania blizn, przebarwień – na przykład po trądziku, cellulitu czy wiotkości skóry. To właśnie osoby z takimi problemami powinny zdecydować się na zabieg.

Kto nie może skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja nie zostanie wykonana u osób, które borykają się z łuszczycą bądź grzybicą skóry. To również nieodpowiedni zabieg dla tych, którzy cierpią na opryszczkę w aktywnej postaci bądź stany zapalne, na przykład wywołane trądzikiem. Zabieg nie może być też wykonany na partii ciała, na której jest otwarta rana czy znaczne uszkodzenie naskórka. Skóra nie powinna być także nadmiernie opalona.

Na jakie efekty można liczyć po zabiegu?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że idealne efekty uzyskać można jedynie po serii zabiegów – najczęściej zaleca się około 6-7 zabiegów w równych odstępach czasu (około jednego tygodnia) jednak co ciekawe, pierwsze korzystne zmiany zauważa się już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się wygładzona, jest bardziej napięta, blizny, rozstępy i przebarwienia stają się mniej widoczne.

Sprawdź także: Liszaj płaski

Pamiętajmy jednak, że mikrodermabrazja jest zabiegiem estetycznym a nie plastycznym i właśnie dlatego w celu zwiększenia efektów bardzo często stosuje się zaraz po wykonaniu zabiegów specjalne preparaty, które odżywią skórę lepiej wchłaniając się w wyniku braku zrogowaciałego naskórka. Ponadto mikrodermabrazja jest często stosowana pomocniczo w celu usuwania rozstępów czy blizn i przebarwień. Tutaj zaleca się jednoczesne stosowanie mezoterapii.

Trzeba jednak pamiętać, że o intensywności, ilości i metodach pomocniczych może decydować tylko lekarz. Nieprofesjonalne działanie może przyczynić się nie tylko do braku rezultatów, ale również trwałego uszkodzenia naskórka.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem http://naszezdrowie.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *